in

Akrabalarını belediyeye atamakla suçlanan başkan: ‘Adem’den beri akrabayız!’

Büyük Birlik Partisi’nin Burdur Belediye Başkan Adayı Muhammet Taşkın’ın iddiaları, yerel seçimlerin ardından belediyenin akrabalarla doldurulduğunu ortaya çıkardı.

CHP’nin kazandığı Burdur Belediyesi’nde Başkan Ali Orkun Ercengiz, teyzesinin oğlu Ali Say‘ı hem belediye başkan yardımcılığına hem de su işleri birim şefi personeli olarak atadı. Ali Say’ın eşi Naile Say‘ı imar müdürlüğü personeli, Ali Say’ın kardeşini Eren Say‘ı ise park bahçeler müdürlüğü personeli yaptı.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; teyzesinin damadı Mustafa Bozkurt‘u hem belediye başkan yardımcısı hem de imar müdürü olarak atadı. Köylüsü Hülya Eraslan‘ı belediye başkan yardımcılığına getirdi. Ayrıca diğer kuzenlerinden Ali Burak Polat‘ı özel kalem müdürü yaptı. Burak Polat’ın eşi Müzeyyen Polat‘ı itfaiye personeli olarak atadı.

BÖYLE SAVUNDU

Atama iddialarının ardından Burdur Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’den açıklama geldi. Ercengiz, “Adem’den beri akrabayız, ne yapacağız? Burdur küçük bir şehir, ayıklamaya kalksam o zaman belediyede çalıştırabileceğim kimse kalmaz” dedis.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İmamoğlu’nun amacı belli oldu! Hedefi Kurultay

Terim’den Atina’ya erken veda