in

Başörtüsünden rahatsız olan avukatla ilgili yeni gelişme… Bakanlık onay verdi

Milliyet gazetesinin haberine göre, Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada svukat Alperen Demirdiş, mahkeme başkanı ve üye hakim başörtülü olduğu için reddi hakim talebinde bulunmuştu.

Avukat Demirdiş hakkında suç duyurusu yapılmıştı. Demirdiş’in yargılanabilmesi için Adalet Bakanlığı’nın onayı gerekiyordu.

Adalet Bakanlığı, avukat Alperen Demirdiş hakkında gerçekleştirilen suç duyurusu üzerine, soruşturma izni verdi. Bakanlığın dosyayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği öğrenildi. (Milliyet)

ESKİ TÜRKİYE KAFASI

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada uyuşturucu suçundan yargılanan U.A. ve S.B.’nin avukatı Alperen Demirdiş, “Türkiye Cumhuriyeti laik bir hukuk devletidir. Dini simgelerle görev yapan mahkeme başkanı ve üyesini reddediyorum” demişti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, olayla ilgili açıklama yaptı. Mahkeme heyetindeki başkan ve üye hakimin başörtülü olması nedeniyle reddihakim talebinde bulunulmasını “eski Türkiye kafası” olarak niteleyen Tunç, “Kadınların inanç, eğitim ve çalışma özgürlüğünü gasp eden 28 Şubat zihniyetiyle hareket etmek, hak arama hürriyetinin teminatı olan bir avukata yakışmamıştır” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye yine başaramadı… Turizmin kalbinde yaz susuz geçecek!

CHP’nin 12. katında tarihi görüşme… Erdoğan 18 yıl sonra bugün CHP’yi ziyaret edecek