in

Kiraz Belediyesi’nde işçi kıyımı iddiası

31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye işçilerinin görevlerine son verme iddialarına bir yenisi daha eklendi.

Sabah gazetesinden Ertan Gürcaner’in haberine göre, Kiraz Belediye Başkanı seçilen Nasuh Coşkun, 300’e yakın işçiyi işten çıkardı. Bununla da yetinmeyen Coşkun, geriye kalan belediye işçilerine de örgütlü oldukları sendikadan istifa etmeleri için baskı uygulamaya başladı. İddiaya göre istifa etmeyenleri de “İşten çıkarırım” diye tehdit etti. Yaşanan işçi kıyımına belediyede örgütlü sendikadan tepki geldi. Hak İş Sendikası İzmir İl Başkanı ve aynı zamanda Hizmet İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, CHP’li Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun’un göreve gelir gelmez 300 belediye çalışanını kapı önüne koyduğunu söyledi.

Başkan Coşkun’a, işten çıkardığı işçileri geri alması için çağrıda bulunan Şimşek, Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun’un işçileri, örgütlü oldukları sendikadan istifaya zorlayarak suç işlediğini söyledi.

Sabah gazetesine konuşan Şimşek, “Kiraz Belediye Başkanı ve diğer yöneticilerini uyarıyoruz. Yaptığınız kıyımdır, mobbingdir; suçtur. Gittiğiniz yol, yol değildir. Yol yakınken bu yanlıştan dönün! Haksız ve hukuksuz olarak işten çıkardığınız üyemiz emekçileri işe geri alın. Bilindik bahanelerin, mesnetsiz yaklaşımların arkasına sığınmadan emekçi arkadaşlarımızı asıl işlerine döndürün. Bu kıyıma ve adaletsizliğe son verin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KDV hilesiyle büyük soygun! Maliye sahaya indi: Ceza yağacak

‘Et ve Süt Kurumu ihtiyacı karşılamıyor’