in ,

Pensilvanya’da ‘ölüm’ sessizliği

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in, uzun yıllar kaldığı örgüt merkezinden başka bir yere götürüldüğü iddiaları çiftliğin boşaltılmasıyla güçlendi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin bir numaralı ismi Gülen’in, 1999’dan bu yana kaldığı ve örgüt mensuplarını kabul ettiği merkezden kaçırıldığı iddiası yeğeni Ebuseleme Gülen tarafından gündeme getirilmişti. Bu gelişmenin ardından, örgüte ait yayın organlarında adı “Golden Generation Worship & Retreat Center” olarak geçen FETÖ merkezine ziyaretlerin durduğu ve çiftlikteki misafirhanelerde kalanların bulundukları evleri boşalttığı öğrenildi.

Akşam gazetesinin haberi şöyle:

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ YOK

FETÖ üyelerinin yoğunlukla yaşadığı Saylorsburg ve Wind Gap gibi kasabalarda bulunan ve örgüt üyelerini tanıyan bazı yerli esnaf da bir süredir kampa gelen giden kimse olmadığını teyit ederken, çiftliğin satılığa çıktığı yönünde duyumlar aldıklarını aktardı. AA’nın drone çekimlerine yansıyan görüntülerde de çiftlikte daha önce boş yer olmayan otoparkta sadece birkaç araç bulunduğu, yaklaşık 60 dönümlük kamp alanında sadece bir kişinin misafirhanelerden birine giriş çıkış yaptığı görüldü. Daha önce çiftliğin girişinde 24 saat aralıksız nöbet tutan silahlı ve üniformalı Amerikalı güvenlik görevlilerinin de artık yerinde bulunmadığı görüntülere yansıdı.

ŞİMDİ HER YER BOMBOŞ

Kampa giriş yapan FETÖ’cüler cep telefonlarını ve elektronik cihazlarını güvenlik noktasına bırakıyordu.

Kamp kameralarla anbean takip ediliyordu. Şimdi ise her yer bomboş.

DAHA ÖNCE KUŞ UÇURTULMUYORDU

Çiftliğe yaklaşık 5 dakika mesafede bulunan bölgede FETÖ’ye ait Gurbet Cemetery isminde ve ABD’de ölen örgüt elebaşlarının gömüldüğü bir de mezarlık bulunuyor.

ÖRGÜT İÇİ KAYNIYOR

Ebuseleme Gülen’in (yeğeni) iddialarına göre elebaşı, örgütün karakutusu olarak bilinen Cevdet Türkyolu başta olmak üzere, Barbaros Kocakurt, Mustafa Özcan ve Gülen’in özel doktoru Kudret Ünal tarafından bilinmeyen bir yerde tutuluyor. İddiaların ardından örgüt, elebaşının çiftlikten “daha sakin bir ortamda” rutin faaliyetlerine devam ettiğini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye büyümede OECD ülkelerinin zirvesinde

Hollywood’da soykırım atağı! İsrail için yalan ve algı içerikleri mi üretilecek?