in

Terim’den Atina’ya erken veda

Geçtiğimiz aralık ayının sonunda Panathinaikos‘un başına geçen Fatih Terim’in görevine, çarşamba gecesi PAOK karşısında alınan 4-1’lik yenilgi sonrası başkan Giannis Alafouzos ile yaptığı görüşmenin ardından son verildi.

Takımını kupada finale çıkarmasına rağmen ligde başarısız olan Terim, dün öğle saatlerinde futbolcularına veda ederken tecrübeli çalıştırıcının gelişi gibi ayrılışı da ülkede spor gündeminin 1 numaralı haberi oldu. Ancak, bir farkla… Gelişi sürprizdi, ayrılışı ise beklenen bir gelişme olarak değerlendirildi.

HABERİ ÖNCE TERİM DUYURDU

Ayrılık haberini ilk duyuran isim olan Terim, “Durum değerlendirmesi yaptığımız Sayın başkan Alafouzos ile, 2024-2025 sezonu için planlarımızın uyuşmadığı sonucuna vardık” ifadesini kullandı.

Daha sonra Panathinaikos Kulübü de ayrılık kararını açıklarken, ligdeki son maç ile kupa finalinde takımın başında Hristos Kondis’in yer alacağı belirtildi.

Fatih Terim’in görevine son verilmesinin ardından Yunanistan futbol otoriteleri şu yorumları yaptı:

Athanasiu (Spor FM): Futbolcuların büyük bölümü Terim’in ayrılmasından memnun. Derin bir nefes alıp rahatlayan oyuncular var.

Kostas Gulis (Sport24): Kaçınılmaz olan ayrılık, bu kadar gecikmemeli idi. Panati, oyun planı olmayan bir takımdı. Avrupa kupalarına katılmaması tehlikesi büyüktü. Gemi kayalıklara çarpacaktı ve başkan Alafouzos son anda dümeni kırmaya çalıştı.

Kaynak: Hürriyet

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akrabalarını belediyeye atamakla suçlanan başkan: ‘Adem’den beri akrabayız!’

Doktor X depremi!